almanca yazili

Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu

Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğine göre, yabancı dil öğretmenleri 2017 yılından itibaren sınavların 4 beceriye dayalı olarak hazırlanması gerektiğini belirtmişti. Bu geçiş döneminde toparlayabildiğim kadar Uygulama Sınav örneklerini buraya ekleyeceğim.

Sınavlar esnek olup, sınıf seviye ve içeriğine göre tekrar elden geçirilebilir. Bunun dışında dinleme metinleri bulunmayan sınavları bizler okuyarak öğrencilere dinleme yapmış sayılabilir.

 

Ayrıca bazı sınavlarda içerik ile ilgili yazma etkinliği olmakla birlikte, bazı sınavlarda ise bizler kısa bir metinle (40 - 50 kelimelik) de Diktat şeklinde yazma etkinliği uygulayabiliriz. Yani, dediğim gibi, sınavlar esnek olup sizler geliştirebilirsiniz. Konuşma etkinliğini ise, sınavdan sonraki ilk derse gerek ferdi, gerekse gruplar halinde yapabiliriz ve bu şekilde Dereceli Puanlama Anahtarını da doldurarak sınavı sona erdirebiliriz.

 

9 yazililar

10 yazililar

11 yazililar

12 yazililar

 

 

 

Copyright © 2011 - 2024 www.safierbas.com Bu sitede yayınlanan bilgi ve belgeler yayıncının izni olmadan kullanılamaz. Siteye gönderilen bilgi ve belgeler iade edilemez, telif hakkı istenemez. Gönderilen ve yayınlanan makale ve dokümanların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk gönderene aittir.