c2Yurt dışında, bilhassa Almanya'da bir çok akrabamız ve tanıdığımızın olması iş ilişkilerinin dışında aynı zamanda evlilikleri de gündeme getiriyor. Ancak Almanya bu evlilikler sonucu Aile Birleşimi için müracaat edenlere dil bilme şartı koydu. Evlenerek Almanya'ya geleceklerin en azından A1 seviyesinde Almanca bilmeleri gerekmekte. Bunun için de tüm şehirlerimizde, çeşitli kurum ve kuruluşlarca Aile Birleşimine yönelik kurslar düzenlenmektedir. Start Deutsch 1 veya Aile Birleşimi adı altında verilen bu kurslara şu an için iki kurum tarafından sınav yapılmakta. Bunlar Goethe Institut ve ÖSD adlı kurumlar. Bunların haricinde TELC ve Test DaF gibi kurumlarda sınava hazırlık hizmeti sunmaktalar.


İşte bu sınavlara yönelik A1'den C2'ye kadar olan Modüllerin çalışma kağıtları vb materyallerini burada paylaşmaya devam edeceğim. Katkıda bulunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.Bu iki kuruluş yaptıkları sınav sonucu başarılı olan kursiyerlere Başarı Belgesi veriyor ve bu belge sayesinde Vize başvurusu yapılabiliyor. Bizlerde gerek Halk Eğitim Merkezlerinde, gerekse bireysel olarak yaptığımız çalışmalar sonucunda bu sınavlara kursiyer hazırlayabiliyoruz. Ortalama Kurslar 80 Saat sürmekle birlikte, bu durum Kurs Gruplarının homojen yapısına göre daha kısa veya daha uzun sürmekte.

a1 modul  a2 modul 
b1 modul b2 modul
c1 modul c2 modul

 

C2 Sınava hazırlık örneklerini aşağıdaki listeden seçebilirsiniz:

 

c2 modul 
 C2 Modül Deneme Sınavı (1)  C2 Modül Dinleme Dosyası (1)
 C2 Modül Deneme Sınavı (2)  C2 Modül Dinleme Dosyası (2)
 C2 Online Sınav Lesen  C2 Online Sınav Hören
 C2 Online Sınav Schreiben  C2 Online Sınav Sprechen
 ÖSD ZC2 Prüfungsmodule Lesen  ÖSD ZC2 Prüfungsmodule Hören
 ÖSD ZC2 Prüfungsmodule Schreiben  ÖSD ZC2 Prüfungsmodule Sprechen
 ÖSD ZC2 Wirtschaftssprache Prüfungsmodüle Lesen  ÖSD ZC2 Wirtschaftssprache Prüfungsmodüle Hören
 ÖSD ZC2 Wirtschaftssprache Prüfungsmodüle Schreiben  ÖSD ZC2 Wirtschaftssprache Prüfungsmodüle Sprechen
 TELC Deutsch C2 Deneme Sınavı  TELC Deutsch C2 Dinleme Dosyası

 

 

Copyright © 2011 - 2024 www.safierbas.com Bu sitede yayınlanan bilgi ve belgeler yayıncının izni olmadan kullanılamaz. Siteye gönderilen bilgi ve belgeler iade edilemez, telif hakkı istenemez. Gönderilen ve yayınlanan makale ve dokümanların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk gönderene aittir.