ogm materyalOrtaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri

ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı okullarımızda okutulacak olan Almanca Ders Kitaplarına ait Etkileşimli Tahta materyallerini A1.1 Wie Bitte'den başlamak üzere modül modül yayınlamaya başladı. Yine aynı yerde A1.2 kitabı olan Deutsch Macht Spaß A1.2 kitabına ait 1. Modül de yayına sunulmuş durumda. Okuluna kitap gelmeyen veya dersini interaktif tahtada işlemek isteyen, ses dosyalarını duyarak alıştırmaları çözmek daha eğlenceli olacak diyenler için kaçırılmayacak bir olay.

Peki bunları nasıl temin edebilirim diyorsanız yapması çok kolay. Alttaki linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada Dil Seviyelerinden örneğin A1.1'i seçtiğinizi düşünelim. Karşımıza şöyle bir ekran geliyor. 

z kitap

Dikkat ederseniz aktif olan Üniteler canlı, aktif olmayanlar ise silik resim şeklinde gözüküyorlar. Resimlerin üzerine tıkladığınızda akıllı sayfada kitap gibi açılıyor. Ancak hemen alt kısmındaki İNDİR yazısına tıkladığınızda ise, bilgisayarınıza veya flash belleğinize kaydedebiliyorsunuz. Böylece her sınıfta ayrı ayrı indirme derdinden kurtuluyorsunuz. 18.09.2018 tarihi itibariyle 9, 10, 11 ve 12. siniflar için ilk üniteler aktif hale getirilmiştir.

Not: Modüller bilgisayarlara indirilebilmekte.

İlgili sayfaya gitmek için tıklayınız...

Copyright © 2011 - 2023 www.safierbas.com Bu sitede yayınlanan bilgi ve belgeler yayıncının izni olmadan kullanılamaz. Kullanılması durumunda alıntı yapıldığına dair link verilmelidir. Siteye gönderilen bilgi ve belgeler iade edilemez, telif hakkı istenemez. Gönderilen ve yayınlanan makale ve dokümanların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk gönderene aittir.