Almanca öğretiminde kullanılan Metod ve Teknik çeşitleri, bunların ders içerisinde nasıl kullanılacağı ile ilgili açıklamalar yazımız linkinde verilmektedir. Konuyla ilgili sayfaya gitmek için Tıklayınız

Öğretmen ve öğrenciler için faydalı dokümanları indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Yazılı, Yıllık Plan, Zümreler, Resmi Yazılar, Genelgeler, Yönetmelikler. İlgili sayfaya gitmek için tıklayınız

Çeşitli kaynaklardan dinleyerek oluşturulan bu Hörverstehen Uygulama Sınavı örneklerini okulunuzda akıllı tahta vasıtasıyla öğrencilerinize uygulayabilirsiniz. Devamı ve indirmek için tıklayınız.

 

Ziele:                         freies Sprechen und mitmachen

Zeitaufwand:           ca. 20 Minuten

Materialien:             Wörterbuch, Stühle, Filzstifte und Plakate

Sozialform:              PL

Wie läuft die Aktivität ab:

Nachdem die Gruppen ihre Hauptideen zum Thema auf ihre Plakate notiert haben, wählen sie eine Person der Gruppe, die als Vertreter in der Mitte des Klassenraums sich auf einem Stuhl setzt ( also, wenn es fünf Gruppen sind, müssen fünf Vertreter im Kreis in der Mitte sitzen). Diese fünf Vertreter sollen dann anhand der Plakate ihre Ideen und Meinungen mündlich präsentieren und erklären. Der Rest der Teilnehmer steht hinter dem Kreis und kann auch dazu kommentieren und beitragen.

Bei dieser Methode / Übung ist es wichtig, dass die Schüler frei sprechen, d.h. sie sollen sich nicht auf das korrekte Sprechen (auf Fehler wird nicht geachtet) konzentrieren sondern auf das Thema !!!

Viel Spass dabei.

Kurz auf türkisch :)

Soru şu şekilde sorulabilir. İyi bir eğitim için ne istersiniz?  (Öğrenci seviyesine göre konu belirlenebilir.)

Öğrenciler 4erli gruplar halinde kağıda bir kare ve her kareye de 4 çizgi çekerek kendi düşüncelerini yazarlar. Süre 5 dakika olabilir. daha sonra içlerinden biri bu yazılan ortalama 20 - 30 öneriden 5 tanesini ortadaki kareye yazar. 5 dakika da burada bittikten sonra ortalama 10 dakika boyunca da grup başkanları ortada toplanarak yazdıkları önerileri okur ve gerekiyorsa gerekçesini açıklarlar.

Neler olabilir? Oturma düzeni, öğrenci sayısı, materyal eksikliği, konsantrasyon, vs vs. Rahat 30 - 40 adet öneri çıkar :)

Beispiel Bilder zum Thema:

 

 

Bearbeitet von Sabine Morales

 

SIK KULLANDIKLARIMIZ

e-okul Öğretmen Girişi
e-okul Veli Giriş
Mebbis
ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi
Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi

ÜYE GİRİŞİ

Giriş Kayıt

Uye girisi yapInIz

KULLANICI ADI *
SIFRE *
BENI HATIRLA

Ucretsiz uye hesabI olustur

YILDIZLI (*) ALANLARIN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR.
ADI *
KULLANICI ADI *
SIFRE *
SIFREYI TEKRARLA *
E-MAIL *
E-MAIL TEKRAR *
CAPTHCA *
Reload Captcha
                                                      
Bilgi için GSM: +49 178 509 96 81 . .