Çıpa Yayıncılık

Milli Eğitim Bakanlığı yıllardır süren bir eksikliği nihayet giderdi. Bilindiği üzere Devlet Basımı olan Almanca Ders Kitabı en son 2011 yılında kullandı ve o günden sonra bir daha da kitap gelmemişti. Ancak bu seneki eğitim öğretim yılına yetiştirilen (2015 - 2016 ) Deutschstube Kitabı ise gerekli incelemeden geçirilmeden gönderildiği için eksikleriyle gelmişti. Bunun üzerine çeşitli illerdeki Meslektaşlarımızdan,

Derya YILMAZ YİĞİT, Nuran ÖZTÜRK ÇELEN, Oya AKAY ZABUN kitap yazımı işine girdiler. Uzun çalışmalar neticesinde bu arkadaşlarımızın kitapları komisyonlardan geçti ve nihayetinde bugün (14.01.2015) Tebliğler Dergisinde yayınlandı. 

Resimlerde de görüleceği üzere 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılında kullanılmak üzere 9. ve 10. sınıflara Yönelik 3 farklı kitap kabul edilmiştir. Yine bunun yanında, 11 ve 12. sınıflara yönelik yine Nuran ÖZTÜRK ÇELEN - Oya AKAY ZABUN'un birlikte kaleme aldıkları kitap komisyonlardan geçmiş ve Tebliğler Dergisinde yayınlanmıştır.

Bununla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı Kitap İnceleme Komisyonları şu sıralar (11 Ocak - 15 Ocak ) Afyonda inceleme çalışmalarına devam etmektedirler. Komisyondan geçmesi halinde 2017 - 2018 yılında yeni bir kitabımız (Deutschstube'nin sıkı bir şekilde elden geçirilmiş hali) daha olacak demektir ve bu sayı 9 ve 10. sınıflar için 4 tane, 11 ve 12. sınıflar için ise 2 tane kitabımız olacak anlamına geliyor. 

Bundan sonraki süreçte kitapların basımı, dağıtmı, hangi kitap basılır, maliyet mi göz önünde bulundurulur yoksa içeriğe mi bakar vs vs soruların hepsini zamanla hep beraber göreceğiz.

Kitapların hazırlanmasında, düzenlenmesinde ve çeşitli aşamalarında emeği geçen tüm Meslektaşlarımza teşekkür eder, bu yayınların biz Almanca Öğretmenlerine hayırlı olmasını dilerim.

Safi ERBAŞ

Bilgi için GSM: +90 505 785 31 06 . .