Çıpa Yayıncılık

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği “ Her dönemde tüm derslerden iki performans puanı verilir. Bunlardan birisi birinci fıkra kapsamında yapılan performans çalışmasına, diğeri ise öğrencinin derse hazırlık, devam, aktif katılım ve örnek davranışlarına göre verilir. Zümre kararıyla performans çalışmasına dayalı olarak bir performans

puanı daha verilebilir.” şeklinde yayınlanmıştır.

Sevgili Öğrenciler,

................/.................. Eğitim Öğretim Yılında öğrencilerin her dönem en az iki performans görevini yerine getirmesi Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğince malumunuzdur.

Yönetmelik gereği okulumuz 10. sınıf öğrencilerine Almanca Dersi Performans Görevleri için "Tagesablauf" yani "Bir Günün Akışı" adlı Video-Klip hazırlama görevi verilmiştir.

Video Klip için kullanılacak materyaller:

• Cep Telefonu
  • Fotoğraf Makinesi
  • Video Kamera
  • Almanca Ders Kitabı
  • Çeşitli Almanca Kaynaklar
  • Görsel Materyaller

NOT: Çekilecek Video-Klip ortalama 3 dakika olmalıdır. Çok kısa veya çok uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Çekilecek video klip için yer, zaman, mekan, kullanılacak eşya vb gibi durumlarda azami gayret gösterilmeli. Klip çekiminde gereken ciddiyet, özen, kullanılan cümle sayısı, içerik yoğunluğu vb konulara dikkat edilmeli ve bu etmenlerin alınacak olan Performans Notunda etkili olunacağı bilinmelidir.***** Başlık olarak "Mein Tagesablauf - sınıf - okul no" yazmanız yeterli. Klip çekiminden önce cümleleri doğruluk açısından bir kaç kez kontrol edin ve ondan sonra klip çekiminde kullanın. Saat ve günün vakitlerini kullanırken dikkatli olun. *****

• Kitabınızın ..................... sayfasından faydalanmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Performans teslim tarihi en son .............................................. günüdür. Daha önce teslim edilebilir ama geç kalma veya unutma gibi bahaneler kabul edilmeyerek Performans Değerlendirme Notu en düşük seviyeden verilecektir. Bundan dolayı tüm öğrencilerimizin azami dikkati göstermeleri gerekmektedir. Performans Ödevlerini CD veya FLASH BELLEK ile, dosya adına, Ad Soyad, Sınfı ve Okul No yazarak teslim ediniz.

Performans Ödevinin nasıl notlandırılacağını, hangi kriterlerin göz önüne alınacağını öğrenmek için alttaki linke tıklayınız. 

Performans Değerlendirme Ölçeğini indirmek için tıklayınız.

Performans Değerlendirme Ölçeği 2

Safi ERBAŞ

Sümer Anadolu Lisesi Almanca Öğretmeni

Bilgi için GSM: +90 505 785 31 06 . .